VAKUOVÁ MASÁŽ – pomocí přístroje vacuum

Vakuové masáže (tzv. vacupress, vakupres apod.) jsou novou masážní technikou, která nachází všestranné uplatnění v kosmetice, rehabilitaci, masážní praxi. Výborné výsledky jsou i v kombinaci s dalšími ošetřovacími technikami: s tělovými zábaly, ultrazvukem a myostimulací. V praxi se vakuové masáže nazývají “vysavačem na tuk” Výsledky jsou tak brilantní, že můžeme pracovat se zárukou výsledků! (Nejsou výsledky, nemusíte platit!) Vakuové masáže byly např. v Německu oceněné jako nejúspěšnější ošetřovací metoda proti celulitě (dříve celulitidě)! V neposlední řadě vakuové masáže znamenají podstatné rozšíření nabídky kosmetického salonu o atraktivní a úspěšné ošetření, které vede ke zvýšení obratu!

Technický princip:

Vakuová masáž se provádí pomocí přístroje VACUUM. Elektrická vývěva vyvíjí podtlak (vakuum). Síla podtlaku se dá pomocí regulačního tlačítka postupně zvyšovat a lze ji sledovat na stupnici tlakoměru. Podtlak je veden speciální hadicí do skleněné baňky – pistole. K dispozici je několik velikostí a tvarů pistolí, podle indikací v rozličných postupech. Přitom jsou pistole úsporně “stylizovány”. Umožňují optimální přenos síly z ošetřujícího na pacienta, a to nejen při statickém podsávání, ale i při masáži nasáté tkáně. Poslední model přístroje má dvě pistole, takže doba ošetření se zkracuje.
Průběh ošetření je naprosto jednoduchý: ošetřující si nastaví příslušný podtlak (podle seznamu indikací) a pak nasadí pistoli na kůži. A ta se okamžitě “zakousne” do tkáně a nasaje ji dovnitř. Poté lze takto nasátou tkáň masírovat. Otvor na pistoli, který ošetřující drží během masáže prstem, umožňuje, že jakmile ho uvolní, pistole i při vysokém podlaku se bez problému “pustí” a uvolní nasátou kůži.

Velikou předností vakuové masáže je vedle lehké manipulace a snadného zaučení i vesměs příjemný pocit u ošetřovaných: ten, kdo jednou tuto masáž podstoupí, chce ji znovu a znovu.

Pomocí přístroje VACUUM lze provádět minimálně 5 druhů vakuových masáží (fází), které jsou kombinací velkého nebo malého podtlaku a různých masážních technik (podélné tahy, kruhové nebo spirálové tahy) jako např.:

  • lymfatická drenáž obličeje nebo celého těla (odstranění celulity, čištění pleti, odstranění váčků pod očima a pod.)
  • prokrvení a regenerace tkáně, spalování tukových polštářků
  • regenerace zestárlé pleti, vyhlazení vrásek, “lifting bez skalpelu”
  • masáž šije a páteře, aktivace střevního traktu, meridiánová masáž
  • propínání a zesílení podkožního vaziva
  • ošetření aknetické pleti (velice úspěšně!)
  • vyhlazení a zmenšení jizev a strijí
  • odstranění žilek
  • zlepšení kuperózy
  • a řadu dalších ošetření s vynikajícími výsledky

Vakuové masáže se aplikují jako kúra, ca. 10 – 15 procedur v jedné kúře, 2-3 krát za týden. Delší přestávky snižují účinek metody. Je možné aplikovat také jednotlivé procedury, zejména pro ošetření obličeje, kdy již po jedné proceduře dochází výraznému zlepšení vzhledu kůže. Zvláště účinná je kombinace s ultrazvukem a zapracováním účinných látek hluboko do kůže (sonoforéza). Vakuové masáže se stávají základním kosmetickým ošetřením v mnoha kosmetických salonech i u nás!